|
ÍRÁSAIM |
|
| |
"ELEGET KÍVÁNOK NEKED!"
"Elegendő napsütést kívánok számodra, hogy jókedved legyen, bármilyen szürkének is tűnnek napjaid.
Elegendő esőt kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld a napot.
Elegendő boldogságot kívánok neked, hogy szellemed élő és örökké tartó legyen.
Elegendő fájdalmat kívánok neked, hogy még az élet legkisebb örömei is nagyobbnak tűnjenek.
Elegendő nyereséget kívánok neked, hogy vágyaidat kielégítse.
Elegendő veszteséget kívánok neked, hogy még jobban megbecsüld mindazt, amid van.
Elegendő köszöntést kívánok neked, hogy felkészítsen a végső búcsúra." (Folytatás ITT)
|
Sík Sándor - Ember
"Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egyébnek,
De annak egésznek, épnek,
Föld-szülte földnek
És Isten-lehelte szépnek."
|
|
Hímeztem: |
|
| |
2011.0728 – Szemelvények – Önkifejezés III.:
Nagyon fontos, hogy azokban a helyzetekben,
amelyekben „mások támogatójává vagy segítőjévé” válunk,
TELJESEN ŐSZINTÉK, IGAZAK legyünk.
A „segítő szándék” „tiszta” legyen,
vagyis tisztán SZERETETBŐL legyen jelen (’se több se kevesebb’),
magunkat a „yobbítás” és önzetlen segítségadás szándéka vezesse
[ne kívánjuk a másikat ’befolyásolni’ vagy ’vezetni’, ne ’értékeljük’ vagy ítéljük meg stb].
Ha „hívást” érzünk egy helyzetbe, amelyben segítően nyilvánul(hat)nánk meg,
akkor „teljes figyelemmel” [teljes odafigyeléssel] forduljunk a „helyzet” és a helyzetben „jelenlévők” felé is.
Legyünk „nyitottak”, hogy megérthessük azt, amit a helyzet mutat –
és ezáltal is azt tudjuk nyújtani,
ami az adott helyzetben „tőlünk telhetően is a leg-yobb”
és az „érintett számára is legmegfelelőbb”.
Fontos, hogy IGAZAK legyünk teljes egészében:
ne találjunk ki valótlan, általunk meg nem élt ’példákat’, mert már ez is ’ferdítés’.
Olyat mondjunk és tegyünk, amit mi VALÓBAN megtapasztaltunk,
és ami ezáltal a ’magunk tapasztalata/tudása’
[’erre tudunk Építeni, ebből tudunk biztonsággal Építkezni/Építeni’].
Ne „szépítsünk”, és közben ne legyünk bántóak sem
(ugyanis a ’bántás’ érzékelésekor bezárul vagy beszűkül a „szív”, és így legtöbbször nem tud célt érni a segítség).
|
"Egy szó is lehet locsogás, s ezer oldal maga a tömörség.”
(Abody Béla)
„A madarak nyelve nagyon régen kialakult, és más, ősi beszédmódokhoz hasonlóan tömör, kihagyásos beszéd: keveset mondanak, de ezzel sokat fejeznek ki és sokat megértenek belőle.”
(Gilbert White)
|
|
|
|
|
|
ÍRÁSOK 2020 szeptember 8 (69) 1348-1367 |
|
20200908 - Formálódó ÚJ MEGTARTÓI-GONDOSKODÁSOKRÓL (1354.r.)
Az írás 1353. része elérhető ITT
Mivel a YOZANSÁG ön-erői korábban sok Megerősítést alapoztak a ’hasonlóságra’ [a hasonlósági alapok is elégségesek lehettek a törvényesen megnyitott kapcsolódásokba való belenyílásra azért, hogy ne menjenek el egymás mellett azok, akik egymással közös teremtő-szakaszokat terveztek], a YOZANSÁG FÖLDI-Világi EREJÉBEN, majd pedig az egyedi teremtők önnön Yozanság Erőiben már eddig is folyamatos felülvizsgálatok folytak: a már-szükségtelenné vált különleges Megerősítések folyamatos átVilágításban és felTisztításban vannak. Ezek az átVilágítások és kapcsolódó FelTisztítások érzékelhetőek úgy, hogy a ’homályos házban’ ellenőrzésre kerül minden helyiség / helyzet és minden tárgy, és ami már szükségtelen az megsemmisítésre kerül, más tárgyak pedig megfelelő megtisztítás után más helyre kerülnek stb.
[2024.02.23.: a [~ ’Yozanság’] Józanság a VILÁGBELI Jelenlét során egy olyan ’különlegesnek’ értékelhető ön-erő (tudás) Felépítése lehetett, amelyet a teremtő VÁLASZTHATOTT. Ez azt jelenti, hogy nem mindenkiben épült fel egy ilyen ’ERŐSEBB ön-erejű Irányban-Tartást segítő’ Tudás / ön-erő, csak azokban, akik Kérték, hogy ennek a Felépítésében segítse / vezesse őket a FÖLDANYA. Általában a Józanságban is a legfontosabb Teremtési-Irányokat / FŐ Megnyilvánulási-irányokat igyekeztek a teremtők valamilyen olyan ’formában’ / ’Emlékeztetőben’ ’Berögzíteni’, amely az ELBIZONYTALANODÁS helyzeteiben is képes lehetett segíteni az Irányban-Tartást.
A ’Józanság’ ’Felépítése’ ezt követően is Választható élet-építés lehet, és emellett a sokkal ’erőteljesebben’ Irányban-Tartást segítő ’Erősség’ Megformálásának lehetőségét is Felajánlja a teremtőinek a FÖLDANYA. A Különleges / Speciális élet-építést megnyitott teremtők elkezdhetik Felépíteni a Személyes-Alap-Harmoniájukat, amelyben a Saját Életükhöz tartozó minden (!) Meghatározójukat is ’Egy-Harmoniába’ ’Formálhatják’ {(1045-1046.r.) 294. pont – elérhető ITT.} A MEGKÜLÖNBÖZTETÉS ön-erejét / tudását minden (!) a FÖLDANYA Befogadásában élő teremtőnek kihagyhatatlanul fel kell építenie.]
(…) A HASONLÓSÁG eddigi ► részleges Megértése / részleges Tudatosíthatósága [Közvetlen Érzékelése / Felismerése / Megértése] a YOSÁG teremtőiben is komoly zavarokat okozott.
A Hasonlóság alapján egymás felé gyakran nyitottak Közeledést olyanok, akik valójában nagyon különböző Teremtési Irányt nyitottak meg, és így nem volt még meg a lehetősége a Harmonikus Együtt-Teremtésnek (ilyenkor a „tudatosabb” vagy más jellegben „erősebb” „maga alá gyűrte” a másikat).
Máskor a Belső Zavarosság miatt a teremtők nem ismerték fel egymásban a Hasonlóság / Közeliség Jelezte (vagy akár Azonossági) Közeledési / Kapcsolódási Lehetőséget.
A 20190805-i lejegyzés első harmadában (elérhető ITT) a YOSÁGHOZ kapcsolódó MEGTÖRÉS megformálódása kapcsán említettem, hogy egy Hasonlósági helyzetet a mesterek és a később Megtört Sorsúvá vált gyermek Azonossági helyzetként értelmeztek [„erőltettek”, és így kényszerítettek egy olyan Változást / Megújulást / Kiteljesedést, amelynek még nem volt meg a megnyilvánuláshoz minden feltétele --- csupán Hasonló volt a helyzet egy korábbi Megújuláshoz. Mivel a Megújulás csak (ÖN)Azonossági alapon nyilvánulhatott meg, a Hasonlósági irányba ERŐLTETÉSE az érintettek Sorsának Megtörését eredményezte].
Az írás elején említett azon kép, amelyben a Belső Tér ’ajtaja’ nem zárult be (nem reteszelődött be) teljesen, és így oda „idegen” megnyilvánulások is bejuthattak, mutathat arra is, hogy az akkori ’Retesz’ még nem volt képes minden Hasonlóság kiszűrésére és kint-tartására.
Egy társam meglátása:
„A törők bejutását a retesz mögött lévőkben lévő érzelem (nem idegenség) megszólítása okozta. A behatolni kívánók ezt a húrt rezegtették meg, a bentiek pedig nem idegenként, hanem rokon-érzelműként tekintettek rájuk, nem védekeztek a behatolás ellen.
Az általad írt érzékenység találó megfogalmazás, bár esetünkben pozitív értelmű (’fogékonyság’, ’fokozott figyelem’, ’fokozott érzékelési képesség’, ’érezni képesség / hajlandóság’, ’odafordulás’, ...) - az érzékenység, hamis alapokon nyugvó EGYÜTT-ÉRZÉS okozta a bajt, aminek aztán később bezáródás lett a vége.”
Ez vezet(het)ett például ahhoz, hogy a ’műhelyből’ [Belsőbb-terekből] „eltűntek” egyes korábban oda behelyezett dolgok (Tudás, Tapasztalat)… vagy például azokat „lemásolták”, és ennek a megtévesztő új HASONLÓSÁGNAK a felhasználásával másokhoz is hozzákapcsolódhattak a megtörők. Vagy hogy a ’műhelyben’ / testben lévő egyes ön-részeket takarásokkal vagy más megváltoztatásokkal működésképtelenné tették (Bezárták)(így csorbították a Teljességet akár az adott létező tudta nélkül, és így mind a mai napig nem tudja, hogy honnan ered benne „valaminek a hiánya”)...
…Egyelőre úgy látom, hogy a Megbecsülés, valamint a Hasonlóság és Azonosság (ehhez kapcsolódóan a Megkülönböztetés) az, amire most fokozottan odairányul a figyelem a YOSÁGBAN. Ezeket az alap-minőségeket kell teljesen biztossá (megsérthetetlenné) megformálni a YOSÁGBAN a testek szintjén is.
A YOSÁGBAN az (Ön)Lényegi-, valamint a Középső- és Anyagi-Test vonatkozásában jelenleg olyan EGYETÉRTÉS formálódott meg a YO és a MEGTARTÓI-Teremtők között, hogy a Test [a Tudathoz tartozó 'személyes' tér] Egészét más által jogosulatlanul megérinthetetlenné formálják, azaz az általános AJÁNLÁSOKNAK megfelelően csakis (1) Megformált (!) Összecsendülés és/vagy (2) Különleges ok nyithat utat ahhoz, hogy a teremtők egymáshoz az Általánosan Meghatározott Távolságnál KÖZELEBB kerülhessenek (egymást közvetlenül megérinthessék / összekapcsolódhassanak). A teremtők Belső Tereit csakis az adott teremtő és azon MEGTARTÓI-Teremtő érintheti meg (például Ellenőrizheti, Ellenőriztetheti), amelynek a törvényes Megtartásába [Közvetlen GONDOSKODÁSÁBA] tartozik az adott Test.
A MEGTARTÓI-Teremtők AZ-ELKÖVETKEZŐBEN nem adnak olyan Hatalmat a teremtőiknek, hogy azok ’egyedül’ bármely ön-részt Lezárjanak vagy Bezárjanak, ideiglenes ’bereteszeléshez’ viszont nyithatnak utat. Ez valamilyen [az Életet-GONDOZÓVAL Egyetértésben megformált] Jel vagy Pecsét útján lehetséges, és az ilyen ideiglenesen bereteszelt ön-rész azonnal Irgalmi Megerősítésbe is kerül [Ellenőrzésre kerül, hogy van-e benne olyan Fokozott-Érzékenység, amely Speciális Gondoskodást igényel, és hogy pontosan mi volt az oka a bereteszelésnek. Ekkor a teremtő és az Életét-Gondozó arról is Egyeztetnek, hogyan kerüljön majd megszüntetésre ez a bereteszelés.]…”
A 'Hasonlóságról' és a YOSÁGBÓL eredőkben a tévedés-jellegek megformálódásáról is írtam a YOSÁG MEGHATÁROZÓIRÓL szóló írásban: 20171114 - elérhető ITT
Az írás folytatódik az 1355. részben, elérhető ITT
| |
|
|
|
A mai napra: |
|
„Ne feledd! Amire figyelsz, az a világod.”
| |
Áldozni
csak a benned lévő és általad LÉT-re hozott Szépséggel
másokat is SzÉpítve és gyarapítva,
Teljes és ÉP Szabad Akaratodból,
Szabad Akaratodat kinyilvánítva,
az Örök és Adott Élő KRISZTUSI Rendnek megfelelően
Lehetséges
és
Érdem-es.”
20100525 - Az Áldozatról - Szemelvények
A hibákról és a hibázásról:
A ’hibák’ segítenek ’nem-felejteni’ és ’felejteni’.
PIRAMIS - Őszintén akarok élni
Őszintén akarok élni,
Minden utam végigjárni,
Hinni abban, amire vágyom,
S ha hiszek benne küzdeni érte bármilyen áron.
Őszintén akarok élni,
És csak annyit elérni,
Jókedvem senkit ne bántson,
S ha fáj a szívem valamiért, ne nagyon fájjon!
Tőled csak annyit akarok kérni,
Hogy engedj őszintén élni,
Őszintén, szabadon, szépen,
Őszintébben, mint ahogy tegnap éltem.
Ne kelljen hazudnom senkinek
És hogyha valamit kérdezek
A válasz igaz legyen!
Szeretnék bízni mindenkiben,
Hinni, hogy nem fordul ellenem,
S nem árul el sosem.
AZ ERDŐ FOHÁSZA
Vándor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyed melege
hideg téli éjszakákon,
én vagyok tornácod barátságos fedele,
melynek árnyékába menekülsz a tűző nap elől,
és gyümölcsöm oltja szomjadat.
Én vagyok a gerenda, mely házad tartja,
és én vagyok az asztalod lapja,
az ágy, melyben fekszel,
a deszka, amelyből csónakod építed.
Én vagyok a házad ajtaja,
bölcsőd fája, koporsód fedele.
Vándor, ki elmész mellettem
hallgasd a kérésem:
NE BÁNTS!
ÜNNEP
Az Ünnepeknek fontos része az „emlékezés”, amikor a dicső vagy épp a kevésbé dicső tettekre/megélésekre, az elődökre is emlékeznek, és ezáltal egyfajta folytonosság alakul ki (marad meg) az Ősök, Elődök, a Gyökerek irányába is. Az emlékezés a legtöbb esetben ma még ’intő’ példa is lehet arra, hogy mit szükséges megváltoztatni, miben szükséges változni akkor, ha valami yobb és teljesebb Élet a cél ---
az „Ünnep” Valódi Lényege azonban minden esetben a[zon] „Jelen Megerősítése, amely elvezet a ’vágyott jövőbe’.”
Az Ünnep általában MEGERŐSÍTI az Élet egy olyan részét/szeletét, amely „továbbvitelre érdemes”, amelyben ELŐREMUTATÓ/előrevezető Példa vagy Út [Működés, Erő] Van Jelen.
(Részlet a 20110802 - Níitottság, Nyitás... írásból)
|
|
|