Kapcsold korbbi rs-rsz:
20200908 [1350.r.] 359. pont (3) – elrhet ITT:
„…[2024.02.21.] Emltettem a [1345.r.] 358. pontban (elrhet ITT):
„…Egy msik kpben ’egy addig zrva lv vastagabb knyv kinylt az egyik oldalnl’, s azon az oldalon egy ’ers anyagbl kszlt ernyv’ nagyon rszletes lersa volt.
Utlag felttelezem, hogy egy ERSEBB Szndkkal Vlasztott ’tisztasgi / szzessgi fogadalom’ ’megformlsnak pontos lersa’ lehetett ’a knyvnek ez a bejegyzse’, amelyet ppen ELLENRZSBE [s KNNYTETT (!) Rendezsbe] vont a FLDANYA.
Az ilyen [let-Alapban bergztett] ’Ers nBekorltozs’ ma mr [a YOSG Birodalmban] jelentsen akadlyozhatja a csaldi-kapcsolds s a prkapcsolds megformlst, ezek a Vlaszthat let-ptsi Irnyok pedig a FLDANYA Kzssgben ltalban fontos rszei az let-pts ’Alap-Szintjnek’ [LTALNOS rsznek]…”
Egy Kzeli-Trsam kapcsn jelzett az, hogy valsznleg [nagyon rgen] egy ilyen ’tisztasgi’ fogadalmat tehetett ’Ersebb Szndkkal’ azon Cllal, hogy az let-ptsben az ’ltalnos’ rsz ► csak a legszksgesebb kiterjeds legyen, s a Jelenltnek minl nagyobb rszvel a Klnleges Munkjt vgezhesse. [Rszleges megrtsem szerint a leggyakrabban csak a ’befogad szleivel’ formlta meg az ilyen teremt a csaldi-kapcsoldst, s nagyon gyakran akr a testvrr vlst is megakadlyozhatta az ilyen ersebb fogadalom.]
Lehetsges, hogy mr a FLD Kzssgn belli Tapasztalatai alapjn Felismerte s Megrtette azt, hogy ► ’tgtania’ lenne szksges a Megtapasztalst az lete ltalnos rszben, s ezrt ERSEBB Szndkkal Felvllalta a Prkapcsoldst / Hzassgot / Gyermek-vllalst / Testvrr-vlst.
Az jelzett bennem, hogy habr Tudatosan ERSEBB Szndkkal Megalapozta az akkori Anyagi-Testi Jelenltben a ’Sajt Csald’ ’megalaptst’, s erre a Vlasztsra alapulan a FLDANYA olyan ’Helyzeteket’ formlt meg, amelyekben megkezdhette egy hzassgra az elkszletet, a hzassg mgsem tudott ltrejnni [a jegyes-trs ngyilkos lett, gy szlv sem vlhatott a Kzeli-Trsam].
Az a rszleges megrtsem, hogy habr ERSEBB Szndkkal Vltoztatni akart a trsam a korbbi ’Ersebb’ Szndkkal [fogadalommal] Vlasztott let-ptsi irnyn, az ERSEBB Szndka azonban „nem volt annyira ers”, hogy azt a ’Nyomatkostsi-rendszere’ „tengedje” [teht akkor nem tudott Vltoztatni abban az irnyban, hogy sajt csaldja lehessen].
Az ide-idzett kp alapjn azt felttelezem, hogy az ’ernyvet’ (fogadalmat) ERS Szndkkal formlta meg a trsam, gy azt egy ’ugyanolyan Erssg’ Szndkkal / Vlasztssal kpes volt visszabontani.
Ugyanakkor azonban a ’Nyomatkostsi-rendszere’ csak a ’Nagyon-Ers’ Szndkokat ’engedte t’, ebbl ereden habr a ’knyvben’ lertakat kpes lett volna ezzel a Szndkkal a trsam megvltoztatni, a ’vr fala’ azonban nem engedte be ezt a Vlasztst, gy nem jutott el a ’knyv’ megfelel lapjhoz az ’j bejegyzs’.
„Sajnlatos” mdon a leend hzastrs „erszakos halla” [amely az akkori nem-illeszkedst is pontosan Jelezte] „ersebb fjdalom” formjban is „rszv vlt a Kzeli-Trsam letnek”. Akr a tudat-alatti szinteken, akr a tudatos-njvel „okolhatta nmagt” az akkori trsa hallrt, s akr azrt is, hogy a gyermekeik nem tudtak megszletni. Valsznleg az „n-vdbl” egy „bntudathoz” hasonl „ers bels mreg” is megformldhatott, amely flelem formjban jelezhetett benne akkor, amikor Kzeli-sszekapcsoldsok megformlsba kezdett… Mindez
ANNAK A TAPASZTALATT RGZTETTE BE a Kzeli-Trsamban, hogy NEM TUD VLTOZTATNI a korbban meghozott Vlasztsain…
Rszleges az a megrtsem, hogy
a[z akr flelem formjban (is)] jelz „visszacsengs” megszntetshez
Szksges lesz annak a MEGRTSE,
hogy a korbbi [„meghatroz”, nagy fjdalommal jr] vesztesgnek pontosan mi volt az oka,
s hogy „nem okozta az akkori Kzeli-Trsa hallt”,
hanem sajnos az LET-TERNK EL-VLTOZOTT jellege miatt
nem volt kpes a Vlasztott irny Vltoztatst akkor beilleszteni az Anyagi-Testi Jelenltbe.
A „rgi” ’Nyomatkostsi-rendszere’ mra teljesen visszabontsra kerlt [KNNYTSSEL],
ezrt
ma mr EGYSZER (!) Vlasztssal is kpes j Irnyt Vlasztani s Megnyitni az letben.
Emiatt mr „nem fenyeget az a veszly”,
hogy „bajt / pusztulst hozhat a trsaira” akkor,
ha ’vonzdni’ / Kzeledni kezd a trsaihoz
[s majd a klcsns vonzdsra alapulan Kzeli-sszekapcsoldst nyitnak meg].
Rszleges az a megrtsem, hogy ennek a MEGRTSNEK a
’megingathatatlann’ ’Felptse’ szksges a[z akr flelem jellegben is jelz] „Visszacsengs” megszntetshez (?).
Valsznnek tartom azt, hogy
a FLDANYA olyan Helyzetek Megformlsval is segti majd a Kzeli-Trsamat,
amelyekben MEGTAPASZTALJA azt,
hogy ’vannak olyan trsai, akik szinte szeretettel vannak irnyba’,
s hogy ’szabad jra szeretni egymst’, ’j jra szeretni egymst’.
Eszembe jutott a [1061.r.] 297. pont (4) alpontban emltett egyik kp (elrhet ITT):
„… Mint emltettem, az ’bredezk szobjban’ az egyik ’gyon’ egy olyan Tudatosabb (!) Jelenltet rzkeltem, aki valsznleg maga KRTE, hogy Tudatosan jra vgighaladhasson az ’Alapoz’ let-ptsen. ’lt’ az gyban, figyelmes volt [’rdekld’], jl lehetett kommuniklni vele.
Egy msik ’gyban’ egy olyan ’bredezt’ rzkeltem, aki nem volt mg kpes ’nllan fellni’ [nem volt mg teljesen az n-tudatban]. Valamilyen segtsget kapott ahhoz, hogy egy rvid tartamra ’felljn’. A ’kezeit’ felemelte (felemeltk?) az arca el, s azt lttam, hogy nagyon hossz (10-20 cm-es) krmei voltak. A krmket egy segt vatosan levgta [ezt valamennyire valsznleg rzkel(het)te (’ltta’) maga a teremt is]. A Jelenltt valban csak ’bredeznek’ rzkeltem [nem volt mr teljesen tudattalan, de mg nem volt igazn n-tudatos sem].
Utlag olyan megrts kapcsoldott a kphez, hogy a „szokatlanul hossz krmk” azt jeleztk, hogy ez a teremt [akaratlanul (?) vagy tudatosan (?)] „rtott” nmagnak s/vagy msoknak. Lehetsges, hogy a „szokatlanul hossz krmk” jeleztk azt, hogy sem nmaga fel, sem a trsai fel nem tudott gy ’kzelteni’, hogy az ne okozzon fjdalmat vagy srlst (?). Taln a „krmk” „hosszsga” azt is mutathatta [a Gondoskodst vgznek], hogy „mennyire hossz tartamban” [mennyire „ersen”] volt bergzlve egy olyan „AKADLY / Nehezt / EL-Vltozs” ebben a teremtben, amely miatt az a TAPASZTALAT RGZLT BE az Anyagi-Testben, hogy „nem hzdhat kzel msokhoz”, „tvolsgot kell tartani tudatosan msoktl s nmagtl”, mert csak gy tudja megvni magt a tovbbi fjdalmaktl…”
A „szorosan a mellkas eltt sszekulcsolt karoknak” is lehet olyan rtelme,
hogy ERSEBBEN bergzlt
egy olyan fjdalom s tapasztalat a teremtben,
hogy „egy bizonyos mrtken tl”
{(1) akr bizonyos Tartamon tl,
(2) akr egy bizonyos Kzelsgnl kzelebb}
nem hzdhat kzel msokhoz / nem maradhat kzel msokhoz,
mert azzal nmagnak s/vagy msoknak „rthat”.
[Az EL-Vltozs KNNYTSSEL val megszntetst kveten
(a „bntan / tlzottan hosszra megntt krmk” eltvoltst kveten)]
a mr ’tiszta s vilgos’ (Szemlyes) Vdelmi-Trben bergztett let-rsz
Tovbbi (!) ELLENRZSE sorn hatrozhat meg pontosan,
hogy milyen tovbbi
(1)
KNNYTSEKKEL
s/vagy (2)
Rendez irny Kzvetlen GONDOSKODSOKKAL tudjk a teremtt segteni / vezetni az lett-GONDOZK ezen srlt Tapasztalata Rendezsben.
Ha a teremt kpes a Szndk-Hasznlatra [s a Bizalma sem srlt mr jelentsebben],
az lett-GONDOZK VLASZTHAT Lehetsgeket AJNLANAK FEL
[EGYEZTETST nyitnak meg a Rendezs sorn Vlaszthat Lehetsgekrl].
jdonsg a YOSG Birodalmn bell az,
hogy rvidebb KIPRBLSOK Lehetsgt is FELAJNLHATJA a FLDANYA,
s a teremt a Kiprbls sorn rtheti meg a Lehetsg pontos tartalmt
[egy olyan j GONDOSKODSI Lehetsget, amelyet addig mg nem tapasztalt meg]
[(1048.r.) 295. pont (1) – elrhet ITT]…”
20200908 [588.r.] 190. pont (6) – elrhet ITT:
„…MAG-Trsam Megrtse az, hogy a BOCSNAT – EGYTTMKDS – HLA ’egytt’ forml meg egy-egszet / ’egy-egsz-krt’.
1.
A BOCSNATBAN megnyilvnul az, hogy
-
Ltlak
-
Ltom [megrtettem] a problmdat [akr a nehzsgeidet, az erdet, Azt-Aki-Vagy]
-
Sajnlom hogy fjdalmat s bajt okoztam
-
Megbocstom neked azt, hogy fjdalmat s bajt okoztl
2.
Az EGYTTMKDSBEN megnyilvnul az, hogy ’szeretnk neked segteni a helyrelltsban’… illetve ’krem s elfogadom a segtsgedet’.
3.
A HLBAN megnyilvnul annak a ’Jelenlte’ / Felismerse / Megrtse [akr mint ’ksznet’ is], hogy Hls vagyok azrt, hogy rszt vehettem a megtapasztalsban s a helyrelltsban is, abban, hogy jra VAN Szeretet-ramls [> ’ISMT SZABAD SZERETNNK EGYMST’]…”
Az rs folytatdik az 1391. rszben, elrhet ITT