A mai rs-rsz elejn emltett kpben a ’teret’ [vrost / vros-rszt], amelyben a ’hazavezet utat’ kerestem a mellettem halad trsaim szmra, olyannak rzkeltem, mint amelyikbl mr ’kikltztettk’ a korbban ott lket.
Majd ksbb rszletesebben is megismerhetjk a YOSG Birodalmn bell azokat a [nagyobb s kisebb] Tr-Vesztseket, amelyek miatt egy-egy ’Bergztett Tr’ „hamarabb elkezdett visszabomlani”, s emiatt az letet-GONDOZNAK ’valamilyen (ideiglenes) megoldst kellett tallnia / Megformlnia’ az oda Bergzlt letek lehetsges Megvsra.
20200908 [977.r.] 273. pont [„IDEGEN minta” Bergzlse egy Megformlt-Trben mindig TR-VESZTST is okoz, s megforml egy EL-Vltozsi OK-Forrst; az „idegen minta” bergzlse egy Megformlt-Trben meggyengti a Tr s a hozz tartoz let Bergztettsgt a ’Kzpponthoz’] – elrhet ITT
20200908 [1144.r.] 317. pont (2) [az „idegen mintk” bergzlse megfoszt a Szabadsgtl (Takartsi Gondoskods Szksges a „kiszakads” megelzse rdekben)] – elrhet ITT
20200908 [1147-1148-1149.r.] 317. pont (3) [„idegen minta” bergzlse MEGGYENGTI a TR BERGZTETTSGT a Kzppontjhoz; Msok-rdekben-vgzett-rendraks (takarts) (Szolglat) a TR Kzppontjhoz val Bergztettsgt megerstette; ha nagy mrtkben elszaporodtak az EL-Vltozsok, az letet-GONDOZ KISEBB Szakasz-Lezrs sorn vgezte el a TR Feltiszttst] – elrhet ITT
20200908 [313.r.] 115. pont [a BERGZTETT Tr s az RAMLS fogalma, klnbzsgk] – elrhet ITT
20200908 [378.r.] 138. pont III. alpont [BERGZTETT / MEGFORMLT-TR] – elrhet ITT
20200908 [1145.r.] 317. pont (2) [a BERGZTETT TEREK egy bizonyos mrtken tl nem kpesek EL-Tvolodni a Sajt Harmonijuktl] – elrhet ITT
Eszembe jutott egy rgi kp, amely ugyancsak azt rzkeltette, hogy a YOSG Birodalmn bell ’hzak’ „sszeomlottak”, s tbben is prbltk a ’hzhoz’ tartoz lket s rtkeket ’kimenekteni / megmenteni’.
20200103 [2.r.] VI. ponttl kezdden – elrhet ITT:
„…2020. janur 3.
Olyan kpet rzkeltem, hogy a Fk [mint a Gyrk ura c. film valamelyik rszben] a gykereiket kihztk a talajbl, s elmozdultak a helykrl. Ez mr valamilyen puszttst kveten volt. TR-VESZTST okozott szmukra a pusztts.
Kpben ez gy mutatta magt, hogy a fk a gykereikkel (mint a lbfejkkel, lbujjaikkal) keresgltek a talajon valami ’befogadt / befogadhatt’, de nem talltak (termkeny?) talajt.
Nha ’regeket’ talltak, s prbltak a szlein megkapaszkodni (vagy az regben mlyebbre is nzni)… de ott sem talltak semmit, amiben megkapaszkodhattak volna (szmomra ez azt jelentette, hogy a ’Befogad-Terk’ nagyon ersen megsrlt).
Gyengk, vkonyak voltak ezek a ’helyet keres’ Fk… Nhnyan kzlk taln arra vllalkoztak, hogy egy-egy megnylt regbe beleereszkedtek (vagy akr belezuhantak)… Taln kzlk nhny kerlt vgl a VILG Klnleges Gondoskodsba, s vgl a Fldre…(?) (…)
[A ’Vilghlrl’ nhny idzet][A Gyrk ura alapjn:] Idzet a Kt Torony, Szilszakll fejezetbl; Szilszakll s a hobbitok beszlgetse (rvidts):
- s ent asszonyok vannak? - krdezte a hobbit.
- Voltak, de elvesztettk ket.
- ! Hogyan haltak meg?
- Nem haltak meg! Elvesztettk ket!- mesli Szilszakll.
Ksbbi elbeszlsei szerint, mikor az ent frfiak dolgoztak, a mostaninl nagyobb terlet birodalmukban, az ent asszonyok elmerszkedtek a Nsziromfolyn tlra. Az entek keresskre indultak, de soha nem talltk meg ket. Attl az idtl kezdve cskkent az entek ltszma s birodalmnak terlete s egyre tbben lettek fv. Sokszor krdezgette a hobbitokat Szilszakll, hogy ’A Megyben nem lttatok ent asszonyokat?’, de a vlasz mindig nem volt.
Egy entet nagyon nehz rajtakapni, amikor mozog, s amikor nem mozog, akkor ppen gy nz ki, mint egy fa. Sok emberi szra nincs szavuk. Nyelvk bonyolult s nehzkes, mivel a fogalmakat nagyon sszetett mdon fejezik ki, s a legegyszerbb dolgokat is nagyon sokig tart kimondani rajta. Az enteken kvl nem beszli ms. Maguk az entek azonban ismerik s jl beszlik a Kzs Nyelvet, gy nem okoz szmukra gondot msokkal rintkezni, ha ppen ezt akarjk.
Mg rnkfa se volt, vas se volt
S ifj a hegy s friss a hold
Gyr se volt se gytrelem
S mr erdt jrt idelenn
Szilszakll vagy Fangorn (a neve ugyanaz, mint az erdnek, amelyben l) az onodok, vagyis entek kz tartozik, akik Kzpflde erdsgeinek rzi, a valdi fk psztorai.
Szilszakll a legidsebb s legblcsebb ent, mr hrom kor ta l Kzpfldn. A fkat gondozza, a vilgon l klnbz npeket figyeli s megprblja megtantani nekik mindazt, amit a nvnyekrl s a fkrl tudni kell. Az onodok Rohan nptl kaptk az ent nevet, ami a sajt nyelvkn azt jelenti, hogy ’ris’. Valban nagyok, legalbb tizenngy lb magasra megnnek, testket kregszer anyag fedi, amely lehet szrke, barna vagy akr zld is. Az ujjaik akr az gak, hatalmas lbukon ht hossz, grbe ujj van, amelyek gykerekre emlkeztetnek, azonban rendes ujjknt tudjk ket hasznlni. A mozgsuk nem gyors s a tvolsgokat entlpsben mrik. Az entek, ahogy k mondjk, nem hamari npek, ezrt mindent alaposan tgondolnak s lassan gondolkodnak. Az Entek Gylse, az ent-tancs napokig eltarthat, mivel szeretik alaposan meggondolni mondanivaljukat, valamint a nyelvk is nagyon kacifntos. m ha egyszer nagy nehezen bedhdnek, akkor senki s semmi nem llhat az tjukba; ilyenkor mg a hadseregeket s az erdtmnyeket is elsprik.
Valamelyik rgebbi rsban a YOSG egyik (slyosan megsrlt) Kzssghez (?) kapcsoldan lerajzoltam olyan kpet, amelyben a Hz mellett ll fk egyre inkbb oldalra dltek, majd (teljesen elvesztve a talajt) kidltek. Megprblom megkeresni azt a rgi rst, htha kapcsoldhat a mostani megrtsekhez…
Sikerlt megtallnom a kpet s Feljegyzst, korbban ezt nem tettem fel az rsok kz, csupn magnlevelezsben hasznltam:
„…tVilgts 2015. szeptember 28 – 29.

A ’ltmezben’ hrom ’hz’ van, melyek ’szomszdok’ [hrom LT-Birodalom (vagy inkbb egy Birodalmon belli Kzssg) is lehet, melyek egymshoz kzeliek]... [rzkelhet, hogy a ltmezn kvl is vannak csaldok / hzak.]
A hrom hz akr ugyanannak a LT-Birodalomnak (akr a YOSGNAK) egymst kvet szakaszait / vltozsait is megjelentheti. [Ekkor rdemes megnzni azt, hogy hogyan vltozik a hz mrete s a hz krli nvnyzet (fk). Jellheti ez a vltozs a tiszta Eredtl / (n)Lnyegtl val valamilyen eltvolodst is]. Ebben az esetben a (2)-es hz megjelentheti a ’jelent’ (illetve a hamarosan elkvetkezt).
Az (1)-es hz taln tbbszintes volt, eltte (krltte?) magas fkkal [kiterjedt teremtsi lehetsgek]. Ltom, hogy a fk eldlnek egy (=azonos) irnyba, majd ezt kveten a hz sszedl.
Mindezt a (2)-es hz fell / a (2)-es hzbl / (2)-es hz melll ’ltom’ (jelen / hamarosan elkvetkez).
Megnzem a (2)-es hzat, hogy a fk llnak-e krltte (mintha arra szmtank, hogy itt is bekvetkezik az (1)-es hznl ltott vltozs / sszeomls).
A hz kls rszn a fk olyanok, mint tlen a hz falra felfutott borostyn (vkonyak s csupaszak). Ezutn a (2)-es hz megroggyan, de mg nem dlt teljesen ssze.
A hzban volt a ’legkisebb kislnyom’ [a Kzssg legutbb elindult j-Kezdete / j Teremt-Szakasza / j Harmonija?], t gyorsan kiemelem (nincs baja), s tviszem a (3)-as hzban l idsebb szomszdnhz [DES?], hogy vigyzzon r egy kicsit.
Visszamegyek a (2)-es hzba, s ’tudom’ (remlem vagy sejtem), hogy mg az ’desanym is ott lehet’. Benylok az egyik hzfl al [nem abba, amelyikbl a kislnyt emeltem ki], s onnan kihzom az idsebb ’desanyt’ [a Kzssg Eredenden megformlt N-JELLEGE / Alap-Harmonija?]. Taln „kihlt”, ezrt az ott lv ’trsaknak’ ’tadom’, elltom ket tanccsal hogy mit csinljanak vele (ltztessk t szraz ruhba, tartsk melegen), de nem vagyok biztos abban (csak bzom benne), hogy ’tlli’. [A FK Kzssgnek „megsrlt” MEGTARTJA?][egy korbbi teremtsi-szakasz tapasztalata?]
A mg csak megroggyant hzba tbbszr bemegyek, s amirl azt gondolom, hogy szksges lehet, kihozom a hzbl. Hoztam ki „gynemket”, nhny ruht, taln parfmt s ms rtkeket [tnylegesen megformlt Valk (felptett Tuds, fontos Tapasztalat)].
Volt sok knyv, azokbl taln nem sokat hoztam ki vagy egyltaln nem hoztam ki. [Ezek Feljegyzsek lehettek, amelyek valsznleg megvannak mr mshol biztonsgban.]
Ami ’szksges’ lehetett, arra ’rirnyult a figyelem / lts’.
Ez a hz (mikzben hordtam ki belle a megtartandkat) hosszban kzpen kettvlt, de mg mindig nem esett teljesen ssze.
„Rossz rzs volt” sietve menekteni ki a hzbl dolgokat.
Kzben a (3)-as hz is megroggyant [ideiglenes Gondoskodsi-Tr a YOSGBAN (vagy a YOSGHOZ ’kzel’)?], gy az oda-menektett kislnyt is ki kellet hozni onnan, s taln ott is elkelt mr a segtsg. (…) [A kimenektett ’legkisebb lny’ taln a FLDANYA is lehetett (?)…]
Elterjesztsek, javaslatok:
(I.) Szksges lehet a YOSG-beli ’ifjabb’ teremtk figyelmt felhvni arra, hogy az IGAZODS trvnyes n-ereje a YOSGBL ered, s ezrt a YOSG-beliek nagyon erteljes n-igazodsi erkkel / kpessgekkel rendelkeznek. Ezen n-erikkel igaztva a sajt lnyket a sajt tiszta emlktrukhoz s teljes teremterejkhz hamar hozzfrhetnek.
(II.) Hasznos lehet a YOSGON belli msik csaldbl az ered csaldjhoz / otthonba hazatrnie azoknak, akik msokat is segt teremt feladatokat ltnak el, mert a sajt IGAZODSUK nagy valsznsg szerint abban a csaldban / hzban lehet a leggyorsabb s legerteljesebb.
(III.) A (2)-es hz megroggyansa majd pedig hosszban val kettvlsa utalhat a YOSGON belli idsebb s ifjabb generci kztti eltvolods (akr szakadk) kialakulsnak veszlyre. A sztes hz egyik felben volt a ’legkisebb lny’, s a msik felben volt az ’idsebb’ anya (a kislny nagymamja!). Ahhoz, hogy a YOSG Tiszta Teremt Megnyilvnulsai BIZTOSAN MEGMARADJANAK s MEGJULNI is kpesek legyenek, szksges jra valban Egy Csaldd vlni, amelyben a LEGIDSEBBEK is teremt rsztvevi a kicsik s ifjak GONDOZSNAK s NEVELSNEK. Fontos jra a helyre tenni az idsebbek tudsnak Megbecslst s az idsek (s ifjak, gyermekek) Tisztelett…”
2015. szeptember 30.

A YOSGBAN a ’fknak’ lehet / Van egyfajta klnleges JELZ / Figyelmeztet / Megmutat s akr Eljelz szerepe is. [20191202-i rs IV. pontja (elrhet ITT): ’TANST’ Feladataik is voltak / vannak, valsznleg ez Klnleges Megnyilvnuls lehet(ett) bennk.]
Lehetsges, hogy ez rgebben ’erteljesebb’ [vagy a Yosgbeliek ltal jobban hasznlt, jobban rtett] hivatsa volt a fknak.
Az tVilgtsban a fk elszr „EL-HAJOLTAK” [valsznleg felhvva a figyelmet valamely elhajls / eltvolods veszlyre vagy annak a tnyleges megmutatkozsra], majd miutn nem trtnt vltozs, „kidltek” [„elszllt bellk az let”] [megmutatva a vrhat vget, amely a hz teljes sszeomlsval be is kvetkezett. Valsznleg ebbl a romm vlsbl nem nagyon lehetett „kimenekteni” ’megformlt-valt’.]
A (2)-es hznl is JELEZTK a [korbbiakhoz kpest cskevnyesebb] fk az „elhajlsok” „megltt” [azok valamilyen „megszilrdulst”]. A korbban egyenes trzs magas fk trzse itt mintha tancstalanul kanyarogna hol erre hol arra… lombozatuk hinyos, ez pedig a megjulst is veszlyezteti (mag megrlelse).

Hasznos lehet a YOSGBAN a fikban meglv „Tiszta Emlktr”-hoz forduls is, illetve a Fktl megerstst krni a „Tiszta Emlktr” sajt lnyben val megtallshoz s [szksghez igazod] felidzshez. Hasznos lenne a ’FK BLCSESSGT’ ’Teljesebb Megbecslsbe helyezni’.
A ’hzakban’ az egymstl eltvolods / a felplt let sszeomlsa / az sszetartoz (s rszben Egy-Eredj) rszek sztvlsa-sztszakadsa (…) utalhat arra az Eltvolodsra is, amely a MEGTARTI-Teremt (hz?) s a Befogadsban lv egyedi teremtk (fk?) kztt mra szinte minden Kzssgben megformldott (ez leginkbb a Bels ramlsok Megtredezsben nyilvnul meg)…
2020.01.06.

A Fk egy-irny oldalra dlsrl eszembe jutott a „csoport buksa” [a Jds knyv nagyrszt errl szl (elrhet ITT)]. Amikor
- egy csaldban
- egy Kzssg egszben
- egy Birodalom egszben
- A-LTEZS-EGSZBEN
csupn egyetlen teremt „nehz helyzetbe kerl”, s a trsai (akr a MEGTARTJA)
- nem akar(nak) neki segteni
- nem tud(nak) neki segteni
> az eddig mg mindig a tbbiek lett is „megpecstelte”.
Valsznleg az lehet ennek az oka, hogy ’EGY-BEN-Vagyunk’ [20200102-i rs III. pont (elrhet ITT)], azaz A-LTEZS-EGSZBEN jelenleg megnyilvnul ’Trsas-Teremts’ FORRSA a MINDENSG-FORRSA NNN SZNDKA, gy minden ’rsz’-knt megnyilvnul let Valja ugyanazon ’EGY-EREDBL’ ered…
Valsznleg a kpsor els s msodik kpe kztt lehetnek olyan tovbbi „pillanat-kpek”, amikor mg csupn az egyik fa „inog meg” vagy dl el egy kiss oldalra… majd taln kett…
A YOSG Birodalmban a teremtk Kzelebb kerlhetnek egymshoz az ltalnosan-Meghatrozott-Tvolsgnl Szabad-Szndkbl [’klcsns vonzdsra’ alapulan, egyetrtsre alapulan {a mai fogalmak szerint (1) sszecsendls tjn, vagy (2) Klnleges okbl}].
Ez a kzelebb kerls (1) az LTALNOS megnyilvnuls rszeknt a ’yo’ ramlson keresztl formldik meg [Kzeli-sszekapcsoldsok plhetnek fel], (2) a KLNLEGES Kzeledsek alapjai pedig a teremtkben megformld Klnleges Bels Terek s Klnleges Bels ramlsok lehetnek.
Az ltalnosan-Meghatrozott-Tvolsgnl egymshoz kzelebb kerls sorn a teremtkben jabb rzkelsek lehetsge nylik fel. Kpess vlnak KZVETLEN(EBB) mdon rzkelni a trsaikban megnyilvnul Vltozsokat AZRT IS, hogy ha egyikk nehezebb helyzetbe kerl, segtsget (=Megerstst) is adhassanak egymsnak…
A YOSGBAN [a YO Krsre (20190521 – elrhet ITT)] ’mr-a-kezdetektl’ megformlsra kerlt a teremtk ALAP-RAMLSN bell a ’yo’ ramls azrt, hogy akik kztt errl Egyetrts formldott meg, egymshoz kzelebb kerlhessenek s gy ’yobban’ / teljesebben megismerhessk (s akr megrinthessk) egymst. Kimondatlanul rsze a Kzelebb kerlsnek az, hogy a clja ennek nem csupn a trsak (s ezltal sajt magunk) jobb / teljesebb megismerse, hanem a segtsg-nyjts is, ha az szksges.
YO-ramls RSZLEGES MEGJTSA, a YO s a FLDANYA jra SZABLYOZTK az egyedi teremtk letre-Befogadst; ALAP-RAMLSON bell az nll ramlsok Bergztsnek YOSGON belli j rendszere:
20200908 [948.r.] 268. pont (3) – elrhet ITT
20200908 [1152.r.] 317. pont (5) – elrhet ITT
20200908 [1158.r.] 318. pont (3) [A YO-ramls Bergztsvel (1) AD TERET a nagy-TEREMT a Birodalomban val Jelenlthez, (2) s a YO-RAMLS az ALAPJA a teremtk egymshoz KZELEDSNEK] – elrhet ITT
20200908 [786.r.] 227. pont [az ltalnosan Meghatrozott TvolsgTarts az alapja a HARMONINAK; mi lehetsges ebben a TvolsgTartsban; EGYEZTETSEK vannak folyamatban a TvolsgTarts Szablyozsnak Jelenhez-Igaztsrl; pontosan szablyozni kell azt, mikor lehet ennl KZELEBB vagy TVOLABB kerlni a trsaktl] – elrhet ITT