"...Bszkesg s baltlet...
Gyorsan vltakoz energikban vagyunk. Kicsit minden nap ms a tants, ms a feladat. rkezik a Nap-Jupiter kvadrt a kvetkez pr napban.
Nagyon egyszeren, most jabb teszt jn abbl, hogy mennyire tudjuk nmagunkat a helyn kezelni.
A Nap-Jupiter ebben az aspektusban olyan erket hordoz, amiben minden felnagytdik, ami az Egnkkal kapcsolatos.
Ide neknk az oroszlnt is rzsnk lehet, hirtelen gy rezhetik sokan, hogy fl kzzel megvltjk a vilgot s brmibe fognak, az most biztosan sikerl.
Elbizakodottsg, bszkesg, gg, tlzott erfitogtats, csalka optimizmus, aztn a nagy lendletben vgl alul maradunk...
ltalnossgban vve br most kicsit csendesedni fog az eddig tart gi msor, de kisebb szsszenetek azrt lesznek. Ez is ilyen. Ha nem figyelnk, meg tudja alattunk rntani a sznyeget...
A Nap vente ktszer r a Jupiter kvadrtjba, ez most az egyik.
Ilyenkor mindig a tlzsokkal dolgozunk, akr pnzgyekben, rzelmekben, nkppel vagy hatalommal kapcsolatban. Nap-Jupiter kvadrt idejn mg azoknak is lehet nbizalma, akiknek addig nem volt s olyat is meg mernk engedni magunknak, amit addig nem.
De ez egy kt l kard. A Jupiteri energiknl kivtel nlkl kulcssz a mrtkletessg.
Jupiter ugyanis csalka. Ha elhisszk azt a magval ragad optimista ert, amit ilyenkor rezni kezdnk magunkban s nekirohanunk valaminek, hogy megvalstsuk, biztosan koppanni fogunk majd a vgn.
A j szerencse ksrtse a Nap-Jupiter kvadrt s csak addig pdrgessk az sors bajszt vagy nyjtzkodjunk azzal a bizonyos takarval, amg az valban tart.
Itt most az nbizalmunkat, az nhittsgnket, a bszkesgnket, a szerencsnkbe vetett vakhitnket teszik prbra. Nmi tiszteletlensgre, jogtalansgra val hajlammal is fszerezve.
A Szzben jr Nap miatt felnagytdhat a szrszlhasogats, az l fba is belekthetnk, s kicsit megjelenhet az okoska zemmd is, magyarul senki ember fia nem lthatja jobban nlunk a dolgokat. Mert mi ltjuk jl, mi ltjuk t, mi tudjuk, hogy mi a helyes, mi tartunk majd rendet, mert hirtelen mi vlunk az Univerzum egyszemlyes rendez elvv.
Kezelni gy rdemes, hogy minden bennnk megjelen rzetbl, lendletbl, lelkesedsbl, meggyzdsbl gykt vonunk - s mg gy is valszn, hogy tltoljuk.
Ne most akarjunk mindent egyszerre megoldani, ne rohanjunk, ne akarjunk tbbet, mint amennyit elbrunk, mert visszathet. Fizikailag, morlisan, anyagilag satbbi.
A szerencsnk s az ernk nem vgtelen, most az okosan, mrtkkel megtett lpsek vezetnek biztosan elre.
Br nem a Vnuszrl van sz, ami alapesetben hordozn a pnzgyi tmkat, de ettl fggetlenl a tlkapsra val hajlam miatt most a pnztrcnk is krt lthatja ennek. Ne most gondoljuk, hogy megktjk letnk nagy zlett, s ne most fektessk be minden pnznket vagy kltsk el brmire, ami most j tletnek s megengedhetnek tnik.
Lelkes igazsgosztk most kicsit vegyenek vissza, szoksosnl is jobban rvnyes az, hogy a vilgban nem egyedl mi tudjuk csak, hogy minek hol kne lennie, kinek mit kne tennie, s msok morlis irnytjt nem a mi dolgunk tlltani.
Mindent mrtkkel.
Minl nagyobb bennnk a lendlet, annl inkbb fogjuk vissza magunkat. Knnyen felperzseldhetnk...
Szeretettel,
Szelnyi Eszter..."
2024.09.10.
„…Szvbl szlni...
Bizonytalansgainkat, egyms bntst, az egymssal val trelmetlensget, agresszit nem mindig az okozza, hogy alkalmatlanok vagyunk az rt, egymst figyel s meghall kommunikcira, hanem az, hogy sajt nbecslsnk csorbi, szeretetlensgnk, magnyossgunk, elkeseredettsgnk, flelmeink miatt bntani kezdjk egymst, s mindenron uralni akarunk olyan helyzeteket, amik aztn ppen emiatt kicssznak a keznkbl - mg tovbb fokozva a bennnk dl viharokat, amire aztn ezutn ilyenkor mg a „na ezt sem gy kellett volna” rzse is rl.
Borzaszt nehz most megfogni azt, hogy ne reflexbl ugorjunk neki msoknak egy helyzetben, mert szinte biztos, hogy van valami a httrben, amit nem ltunk, nem tudunk, s ha csak a sajt szemszgnkbl nzzk, s annak mentn fjjuk a magunkt, akkor biztosan kiderl majd a vgn valami, ami miatt aztn mi rezhetjk magunkat rosszul, amirt nem voltunk trelmesebbek, krltekintbbek.
De nem csak az vatossgrl szl mindez. Szl arrl is, hogy merjk tlpni a srtettsgeinket, a bszkesgnket, tulajdonkppen az egnkat, mert az azokhoz val ragaszkods egyrszt biztosan nem vezet sehova, msrszt csak rajtunk mlik, a mi dntsnk, hogy abban meddig is csrgnk.
Egy-egy nehezebb helyzetben termszetes az, hogy fjdalmak, igazsgtalansgok, bntsok vagyis tkrk jelennek meg szmunkra. Ezekre nzhetnk ml segtsgekknt, amik jabb tanulnivalt hoztak szmunkra, vagy belekapaszkodhatunk, s elvonulhatunk ilyenkor azokba a mintzatokba, amikkel vtizedek ta zemelnk ilyenkor: megbntdhatunk, megsrtdhetnk s a minket rt igazsgtalansgra hivatkozva elzrkzhatunk vagy nekimehetnk a msiknak.
Mikzben vrjuk azt, hogy majd egyszercsak megjn a feloldozs, hogy a msik elismeri a mi rzseink jogossgt, hogy bocsnatot kr vagy valahogyan rendezi a felnk tanstott bnt viselkedst.
De ez nem mindig trtnik meg...
Ilyenkor kt vlasztsunk van. Vagy ugyanabban a gyermeki srls-pillanatban tartjuk magunkat akr vekig, vtizedekig, amibl sosem lesz feloldozs, hiba vrjuk, vagy felnvnk ebbl s tovbblpnk a sajt magunk ltal ltrehozott fogsgunkbl.
Az letben vannak pillanatok, amikor valban a tudatunk tiszta erejvel van lehetsgnk eldnteni, hogy milyen jtszmt folytatunk nmagunkkal mg mindig tovbb s mit hagyunk vgre abba.
Szenvedseink nagy rszt sokszor nem maga a bnts, hanem az ahhoz val ragaszkods okozza, hogy egy olyan pillanatra vrunk, amiben a msik egyszercsak feloldoz azzal, hogy meghallja, amit mi szeretnnk ha meghallottak volna bellnk, ezzel legalizlja, amirt mi rosszul reztk magunkat akr vtizedekig - vagyis eljtsza velnk azt, hogy ldozatok lehettnk.
Mikzben az, hogy ebbe beleragadtunk, sokszor csak rajtunk mlott.
A bntsokat az letben ritkn lehet elkerlni. De utna gyakran tlnk fgg, hogy mennyire hisszk el, hogy elvettek azzal bellnk brmit is s az is, hogy meglltsuk magunkban azt az ldozatt vl folyamatot, amibe belehelyezkedve vekre le tudjuk blokkolni a sajt felszabadulsunkat.
Nagyon trkks mkdse ez az egnak s borzaszt nehz fln cspni. Nehz elfogadni azt, hogy mindannyian olyan pr ves korban kialakult rzelmi mintzatokat futtatunk akr sok vtizeddel ksbb is, amelyek pontosan ugyangy mkdnek most is, s tartanak minket ugyanabban az idhurokban.
Minden bnts, ami r minket, ezeket irnyzott oldani bennnk. Vagyis hogy kiszabaduljunk vgre abbl az ldozatszerepbl, amibe akkor kerltnk, amikor az els bnts, az els trauma, az els fajdalom rt minket s megtanultunk arra zrssal, visszahzdssal vagy agresszival reaglni, mikzben svrogtunk arra, hogy abbl feloldozzanak.
Kiemelkednk most abbl, hogy folyton-folyvst az ldozat szerepben ljnk s abbl is, hogy elhiggyk a sajt egnk szemfnyvesztst az ilyen helyzetekkel kapcsolatban. Nagyon sok htkznapi helyzetben csak azrt vagyunk ldozatok, mert azok akarunk lenni. ldozatnak lenni szmtalan elnnyel jr. Mert gy kapunk figyelmet, szeretetet, trdst, segtsget, bztatst, elismerst, s ilyenkor jra s jra megerstjk magunkban tudatalatt annak ignyt, hogy jra tlhessk mindezt. Hiszen akkor legalbb utna csurran-cseppen valami.
Veszlyes nmts ez.
A kvetkez napokban emelik ki a Szv rezgsn t bellnk ezeket a rgi letapadsokat, olyanok ezek, mint elmeszesedett plakkok a szv aortjn, amik akadlyozzk az egszsges keringst.
Ahhoz, hogy ezek a lerakdsok felszakadjanak, sajt magunkkal kell dlre jutni, s eldnteni, hogy mit is szeretnnk, s hogy meg tudjuk haladni azt, hogy ugyanazokat a krket futtatjuk sajt magunkkal. Vagy azrt mert nem rezzk magunkat elg jnak vagy azrt mert tlsgosan sokat gondolunk magunkrl - mindkt helyzet vgl konfliktusokat eredmnyez, melyben ismt ldozatot jtszhatunk.
A dnts a mink, hogy melyik vgt vlasztjuk vgl. Hogy visszacsszunk ugyanabba, vagy szrevesszk, hogy van lehetsgnk nem a szenvedst vlasztani, mg akkor is, ha bntottak vagy fjdalmat okoztak.
Haladknak pedig: mg ezutn is szeretettel, de legalbbis nemesen, mltsggal fordulni egyms fel.
lels,
Szelnyi Eszter…”
Az rs folytatdik az 1571. rszben, elrhet ITT