20200908 [973.r.] 271. pont (6) – elrhet ITT:
„…[2023.01.27.] Nhny nappal ezeltt egy ► ms jelleg ► VDETT-Teret rzkeltem.
Egy nhny szobbl ll nagyobb hz egyik nagyobb szobjban voltam. Itt
egszen kicsi gyermekek voltak, a szoba klnbz tr-rszeiben egymstl mg tvolabb.
Ez az egszen kicsi gyermek-kor azt jelezhette, hogy olyan teremtk vannak itt [egy nagyobb ’szobban’, legalbb egy MAG kzvetlen / folyamatos felgyelete mellett], akik rszlegesen sem kpesek az n-Gondoskodsra [nem lehet ket mg bergzteni egy ’nll’ sajt hzban / szobban], s
akiket folyamatosan figyelemmel ksrni [s akr ms mdon gondozni] szksges.
A ’szoba’ tgas volt, a ’berendezse’ ahhoz igazodan vltozhatott, hogy kik voltak ppen benne bergztve. Voltak benne ► ’jtkok’, ’sznek’, ’formk’, illatok, klnbz formj s puhasg anyagok, valsznleg volt benne ’vz’ s ms ’Tr-Formk’.
Mivel a tbb kisgyermek a szoba klnbz rszein volt, egymst kevss rzkeltk. Volt, aki ’bksen elvolt magban’, s voltak olyanok is, akik nha-nha ’figyeltek a tbbiekre is’.
Azt rzkeltem, hogy az itt gondoskod folyamatosan figyelt minden gyermekre, elsdlegesen azt figyelte, hogy mire irnyul r a gyermekek figyelme (mr tartsabban is), ’mi rdekelheti ket’, ’mihez vonzdnak’, ’mi fel’ [vagy ’ki fel’] kpesek megnylni ELFOGADSSAL. Ha nem volt a ’szobban’ lv ’berendezsben’ olyan, ami a gyermek figyelmt felkeltette volna, jabb ’berendezsek’ ’jttek’, jabb Lehetsgeket AJNLOTT FEL a gondoz.
Ennek a hznak kett msik nagyobb szobjban ksbb egy ’felnttekbl’ ll, nagyban hasonl ltzet csoport lt le ’tertett asztalokhoz’. Rszleges megrtsem az, hogy olyanok gyltek ssze egy rvid tartamra, akik nagyban hasonl irny megnyitst fontolgattk [akr a szmukra a FLDANYA ltal FELAJNLOTT egyik Szolglati Irny megnyitst elkezdtk Fontolgatni].
Mivel kett klnll, m ajtval kapcsold szobban ’ltek le’ az iderkezett ’felnttek’, valsznleg egy EGYEZTETS s ’Tjkozds’ [az Irnyhoz kapcsold Lehetsgek s Felelssgek pontos megrtse] lehetsge nylt meg a kett szobban. Valsznleg olyan kett [(1) nllan, kln-kln is, vagy (2) akr egytt is megnyithat] irny rszletesebb Megismersre volt lehetsg, amelyek szorosabban is kapcsoldtak / kapcsoldhattak egymshoz (?)…
2024.10.07.: Rszleges az a megrtsem, hogy ebben a nagyjbl msfl vvel ezeltti lejegyzsben annak az j (gondoskodsi) rendszernek a Kiprblsa ismerhet fel, amely a mai kpben mr
a FLDANYA ltal Megformlt Harmoniaknt rgzlhet be
a Tpllsi Gondoskodst Felvllal teremtkben
[kzlk azokban,
akik a
GYERMEKEK Tpllst is VLASZTJK].
A rgi kpben az ’egymssal szomszdos szobkban’ sszegylt felnttek ’tertett asztal’ mell ltek le, rszleges megrtsem szerint ez itt is a Tpllsi Gondoskodsra utalt.
Rszleges megrtsem szerint
(1)
a KLNLEGES let-ptst mr megnyitott teremtk
VLASZTHATJK
a Gyermekeket Tpll Gondoskods Felptst is.
Rszleges megrtsem szerint
(2)
a MAGOK
[= a SPECILIS let-ptst megnyitott teremtk]
(A)
nem csupn a Gyermekeket Tpll Gondoskods Megnyilvntst Vlaszthatjk,
(B)
hanem az olyan SLYOSABBAN srltek fel megnyilvnthat
Tpll Gondoskods Megtanulst / Felptst is,
akiknek OLYAN jelleg [= ahhoz nagyban hasonl] ALAPOZ let-ptsre van Szksge,
mint a ’kisgyermekeknek’.
(1)
A Gyermekek Tpllsa
a nvekedsi (!) Szakaszuk miatt Szksges ltalban
[az let-Alapjaik rendben vannak, annak a Rendezsvel nem Szksges foglalkozni].
A Tpll [s ehhez kapcsold egyb (pldul Tant)] Gondoskodsok sorn
a Gondoskodst megnyilvnt teremtk
’Fokozottan’ figyelik,
hogy a gyermekek Figyelme ’mire irnyul’,
mi fel fordulnak ’rdekldssel / rmmel’,
milyen irnyok fel nincsen Elfogadsuk,
mennyire ’erteljes’ vagy ppen „bizonytalan” a Szndkuk,
hol ismerhet fel bennk mg „bizonytalansg / megrtsi-nehzsg”,
van-e „bizonytalansg” a Kzvetlen rzkelsben stb...
Ezeket a Gondoskodsokat
a Klnleges Gondoskodsra kpes teremtk ltalban kpesek teljesteni
[MAG kzremkdse legfeljebb csak akkor lehet Szksges,
ha a Bizalomban s/vagy a Szndk-Hasznlatban, Kzvetlen-rzkelsben
„szokatlan gyengesg / hiny” ismerhet fel].
(2)
Ha egy SLYOSABBAN srlt teremtt
az ’llapota’ miatt ’gyermekhez hasonl llapotnak’ rtkelnek az letet-GONDOZK,
akkor szmra kihagyhatatlanul Szksges valamilyen ALAPOZSON vgig-vezets.
Mivel ilyenkor az let-Alap jj-ptse mg folyamatban lehet
s/vagy egyb Fjdalmak [akr Fjdalmas visszacsengsek] is nehezthetik
a teremt Bizalmnak s Elfogadsnak PLST,
az ilyen [az letet-GONDOZK (!) ltal] ’gyermekinek’ ’rtkelt’ teremtk
Tpll [s egyb irny] Gondozsban
ma mg elsdlegesen csak a MAGOK vehetnek rszt
[SPECILIS / KML Gondoskods Megnyilvntsval,
a MEGEMELT FELELSSG Szablyai szerint, Fokozott-Odafigyelssel].
A mr nagyobb Gondoskodsi Tapasztalattal rendelkez Klnleges let-ptst mr megnyitott teremtk
Fontos Okbl
[megfelel Felkszlst kveten]
egy-egy PONTOSAN MEGHATROZOTT kisebb gondoskodsi-feladatot teljesthetnek
az ilyen MAGOK ltal Megnyilvntand Gondoskods sorn,
azaz amikor a SPECILIS / KML Gondoskods Megnyilvntsa Szksges
[20200908 (1551.r.) 393. pont (4) – elrhet ITT].
A korbbi rs-rsz folytatsa:
2023.02.12.
Tegnap emltette egy MAG-Trsam, hogy is tbbfle ’helysznt’ tapasztalt meg mostanban az lom-munki sorn.
Egyszer rzkelt egy olyan ’helysznt’, amely rszben a fld felszne alatt volt [egy kis pinchez hasonltott (?), amelyben egy korhadt pad volt]. Furcsnak tallta ezt a ’helysznt’… s azt is furcsllta, hogy nem sokkal ksbb egy nagy ’kastlyban’ volt. A kastly egyik nagyobb szobjban tbb (iskols kor) gyermekkel volt, a gyermekek itt is mg tvolabb voltak egymstl. Arra emlkezett mg a MAG-Trsam, hogy a gyerekekkel a ’kastly’ tbb szobjn is vgighaladtak, s kzben azt magyarzta, hogy mik vannak ezekben a szobkban (?)…”
20200908 [980.r.] 275. pont – elrhet ITT:
„…[2023.02.09.] A [973.r.] 271. pont 6. alpontban (elrhet ITT) egy olyan [(SPECILIS) Gondoskodsi-Helyzetet mutat] Megrtst segt kprl rtam, amelyben egy nhny szobbl ll nagyobb hz egyik nagyobb szobjban voltam. Itt egszen kicsi gyermekek voltak, a szoba klnbz tr-rszeiben egymstl mg tvolabb. Ez az egszen kicsi gyermek-kor azt jelezhette, hogy olyan teremtk vannak itt [egy nagyobb ’szobban’, legalbb egy MAG kzvetlen / folyamatos felgyelete mellett], akik rszlegesen sem kpesek az n-Gondoskodsra [nem lehet ket mg bergzteni egy ’nll’ sajt hzban / szobban], s akiket FOLYAMATOSAN figyelemmel ksrni [s akr ms mdon gondozni] szksges.
A kp msik rsze az volt, hogy „…Ennek a hznak kett msik nagyobb szobjban ksbb egy ’felnttekbl’ ll, nagyban hasonl ltzet csoport lt le ’tertett asztalokhoz’…
Utlagos megrtsem az, hogy a ’kicsi gyermekek’ szobja melletti kett msik nagyobb szobban olyan [Klnleges Utat megnyitott, Klnleges Gondoskodsra mr kpes] teremtk gyltek ssze, akik a Szolglatuk (1) F Irnyaknt vagy (2) egyik gaknt a
’kicsi gyermekek’ Gondozshoz bekapcsoldhattak
(1) vagy mg ebben-a-nagyobb-hzban (amikor FOLYAMATOSAN figyelni kellett a ’kisgyermeki’ ’fejlettsg’ / tudatossgi szint teremtkre),
(2) vagy pedig ’majd-mr-akkor’, amikor ebbl a ’hzbl’ (az egszen szoros felgyeletet ignyl helyzetbl) tovbblpnek egy msik ’nagyobb hzba’ vagy akr mr a ’sajt kis hzukba’.
Nhny nappal ezeltt egy olyan
msik ’helyzetet’ rzkeltem, amely ugyancsak FOLYAMATOS figyelemmel ksrst s folyamatos [SPECILIS (!)] gondoskodst ignyl teremtkre vonatkozott.
Tbb teremt volt itt is egy nem tlzottan nagy ’szobban’ bergztve, de ez a szoba inkbb
’krhzi terem’ rzett keltette. Vilgos volt a szoba, s ’gyakban’ voltak ’bergztve’ a teremtk.
[Amikor a kisgyermeket rzkeltem egy ’msik hz nagyobb szobjban’, a szoba inkbb ’jtsz-szoba’ rzett keltette. A gyermekek legfeljebb ’kszni / mszni’ voltak kpesek, ’egyedl’ mg nem voltak kpesek onnan nagyobb mrtkben elmozdulni, ahov ’letettk’ ket.]
A mai Megrtst segt kp a [959.r.] 270. pont (1) alpontban emltett Gondoskodsi-Helyzethez hasonltott inkbb (elrhet ITT), amikor ► NAGYOBB-NYUGALOMBA helyezst lehetv tev Vd-Tr SZKSGES a Gondoskodshoz (intenzv-osztly, nyitott osztly, jrbeteg rendels) (egy-gyas vagy tbbgyas szobk is lehettek):
„…Majd a Tapasztalatok alapjn rthetjk meg teljesebben azt, hogy a RSZLEGES vagy TELJES TAKARSOKNAK [mint letet V s Ersebben IRNYBAN-TART GONDOSKODSOKNAK] egy-egy konkrt Gondoskodsi-Helyzetben MELYIK formjt nyilvntja meg a FLDANYA, s MIRT az a forma a legmegfelelbb.
A FokozottABB-rzkelst mkdtet teremtkben
s/vagy akikben bizonyos jelleg [SLYOSABB(an lettel-sszeegyeztethetetlen)] EL-Vltozsok vannak,
azokban egyes EL-Vltozsaik Teljes-Rendezse
’tnylegesen’ csak a VD-s-VDETT [a Jogos-Tr-Hasznlatba pontosan bergzt] TR-RSZBEN kezddhet el.
’Addig’ az letet-GONDOZK
(1)
’ELKSZTIK’ a szksges [szinte kivtel nlkl KNNYTSKNT megnyilvnul] GONDOSKODSUKAT,
s(2)
’Felksztik’
a szksges gondoskodsok megnyilvntsra
a MAGOKAT
s ms nagyobb klnleges gondoskodsi tapasztalattal rendelkez teremtket.
Egy olyan [VD-s-VDETT] TR-Rszt rzkeltem, amelyben [az eddigi megrtsem szerint] azokat a [
gyermekhez nagyon hasonl helyzet (ltalban Slyosabban srlt / a Slyosabb srlst ppen Rendez)] teremtket rgzti be a szksges tartamban a FLDANYA, akiket ’NAGYOBB Nyugalomba’ rgzt be.
Ebben a ’NAGYOBB Nyugalmat’ biztost TR-RSZBEN lehetsgesek (1) ELKSZT Gondoskodsok [TELJES-ELLENRZSEK, EGYEZTETSEK stb], s (2) megnyilvnulhatnak a tnyleges RENDEZ Gondoskodsok.
rzetre hasonl volt ezen TR-Rsz
- egyik rsze egy (krhzi) ’intenzv osztlyhoz’,
- egy msik rsze a ’gygyulst segt rszben nyitott szobhoz (itt fel lehet kelni az gybl)’,
- a harmadik rsze pedig egy ’nyitott rendelhz’, amelyben mg segtsget krhetnek azok, akik mr ’nem bent-fekvk’ az emltett terekben.
A tnylegesen NAGYOBB Nyugalmat [’bent-fekvst’] lehetv tev Tr-Rszekben vannak ’egy-gyas szobk’ s ’tbbek befogadsra is elksztett szobk’ [ezekben nll (n-Azonoss megformlt!) kis tr-rszben ’fekszenek / alszanak’ a teremtk (vagy aki erre kpes, az bren lehet s pihen).
Egyms mellett [az egyes ’szinteken’ bell] klnbz ’szobkat’ rzkeltem. A ’szobkban’ ltalban tbb ’gy’ [n-Azonoss megformlhat Szemlyes Tr-rsz] is lehet. Jelenlegi megrtsem szerint azok kerlhetnek bergztsre ’egy (nagyobb, tbbek befogadsra kpes) szobba’, akik nagyban hasonl Rendez folyamatot tapasztalnak meg [akik fel ’ugyanolyan’ GONDOSKODST nyilvnt meg a FLDANYA s/vagy akiknek a GONDOSKODS sorn ’ugyanolyan’ VD-TRRE / SPECILIS GONDOSKODSRA van szksge].
A tbbek befogadsra is kpes ’szobkba’ azt a teremtt rgztheti be a FLDANYA,
(1) akit „nem zavar meg” ms trsak kzelsge
(2) s/vagy akiben pldul Fokozott-rzkenysgben jelez az, ha „maga-magnyosan” kerlne bergztsre egy SPECILIS Vd-Trben.
[2024.10.07.: a mai kppel (a tbb teremt egymstl tvolabbi bergztst {SPECILIS Gondozst} lehetv tev Vdettebb tr-rsz):
.]
[2023.02.09.: Lehetnek olyan szobk, amelyek TELJESEN STTEK. Ezekben azok rgzlnek be, akik szmra [a GONDOSKODSA sorn] TELJES-TAKARST Ad a FLDANYA. Ezek kztt vannak olyan ’stt szobk’, (1) amelyekben csak a FLDANYA GONDOZZA kzvetlenl a teremtt [MAG sincs jelen], (2) s van olyan is, amelyben egy-egy rvid [Ellenrzsi] tartamban MAG is jelen lehet.
Vannak olyan szobk / termek, amelyekben ’szrt fny van’, vagyis amelyben szksges mg a teremt szmra a NAGYOBB NYUGALOM, ehhez tartozan valamilyen RSZLEGES Takars. Nha [s rszlegesen] ezekben a szobkban kezddik meg az ’altats / zsibbaszts’ megszntetse, s egy-egy ELLENRZS rdekben a teremt ’rszleges bresztse’.
Vannak olyan szobk, amelyekben ’nappali vilgossg van’. ltalban az ilyen szobkban bergzlkben az letet-GONDOZK az let-Alapokat Teljesen-Rendeztk [megszntettk a korbbi Tr-Vesztettsget, a KNNYTS formjban megnyilvnul (nagyobb) GONDOSKODSOK befejezdtek]. Ma mg a leggyakrabban az ilyen ’vilgos szobkban’ nyilvnul meg a ’stt szobbl’ kivezetett teremtk TELJES BRESZTSE. Ez az n-tudatra breszts lehet (1) szakaszokban lassabban megnyilvnul, s (2) lehet gyorsabb is].
Ha az szksges, minden ’szobban’ egy MAG folyamatos Jelenlte is biztosthat [ FOLYAMATOSAN figyelemmel ksri az oda bergztettek llapott / jelzseit / krseit stb, s ha szksges, tnyleges Gondoskodst is megnyilvnthat (’tbblet-vdelmet adhat’, segtheti a helyzet / a vltozs Megrtst stb)].
rzkeltem azt, hogy lehet olyan formban is a ’szobk’ elrendezse, hogy egy ’kzponti tr kr’ rgzlnek be a ’szobk’ [pldul t vagy akr tbb ’szoba’], s a ’kzponti trben’ a gondoskodshoz szksges szm MAG van folyamatosan jelen [pldul egy / kett / hrom]. Ez a forma akkor lehetsges, ha szksge van mg a gondozottaknak FOLYAMATOS Specilis felgyeletre, de nem szksges az, hogy mindannyiuk mellett kln-kln is bergzljn egy MAG]…”